Produkt został dodany do ulubionych!
Lampy TAR w salonie ISKU Polska
  • TAR
  • Blog
  • Lampy TAR w salonie ISKU Polska

ISKU to lider na rynku meblowym w Finlandii. Od 1928 roku produkuje meble do domów, biur, szkół, placówek medycznych. Marka reprezentuje to, co w fińskich produktach cenimy najbardziej: bezpieczeństwo, wysoką jakość, funkcjonalny design oraz odpowiedzialną produkcję. ISKU od lat buduje swoją pozycję na rynkach zagranicznych. Wiosną 2023 roku odbyło się otwarcie trzech showroomów: w Kazachstanie, Dubaju i w Warszawie. ISKU dużą wagę przywiązuje do potrzeb i estetyki lokalnego rynku. Nawiązując współpracę z lokalnymi firmami, do oświetlenia nowego showroomu w Warszawie wybrał lampy TAR.

Showroom ISKU w Warszawie. W swoim długoletnim doświadczeniu na rynkach zagranicznych ISKU respektuje różnice kulturowe i rozpoznaje lokalne potrzeby. Dlatego – jak podkreśla Izabela Świtek, szefowa ISKU Polska – salony ISKU w każdym kraju wyglądają inaczej. Do warszawskiej edycji Izabela osobiście wybierając kolekcję postawiła na zróżnicowane i żywe kolory wiedząc, że do polskich klientów stonowana fińska paleta nie przemówi wystarczająco mocno. Dobierając oświetlenie, Izabela skorzystała z oferty lamp TAR.

Lampy TAR w ISKU Polska. Co połączyło markę TAR ze światowym gigantem? Po pierwsze wspólne rozumienie designu. Projektant i właściciel TAR, Tomasz A. Rudkiewicz przez wiele lat mieszkał w Finlandii pracując w największej wówczas firmie projektowej w Skandynawii ED-Design, gdzie projektował m.in. pierwsze telefony dla Nokii. Zdobywając cenne doświadczenie i know-how, jednocześnie miał poczucie, że zasady fińskiego projektowania są mu bliskie i zgodne z jego własnymi przekonaniami na temat designu.

Lampy TAR są minimalistyczne, funkcjonalne i mają oryginalny, ponadczasowy styl. W showroomie ISKU w Warszawie pojawiły się lampy Zeppelin wykonane z wysokiej jakości sklejki z certyfikowanego drewna brzozowego, lampa Cocco Ufo, charakteryzująca się dużą efektywnością świecenia i solidnym stalowym kloszem, a wreszcie klasyka – lampy Reflex, zaprojektowane przez Tomasza Rudkiewicza w 1981 roku, uznane dziś za ikonę polskiego designu. Do salonu specjalnie wybrana została wersja premium, wykonana z pięknej naturalnej miedzi.

TAR, podobnie jak ISKU, mocno podkreśla etyczny aspekt produkcji i projektowania. TAR opiera swoją produkcję na własnych technologiach oraz współpracy z lokalnymi dostawcami z Polski i UE. W lampach stosowane są szlachetne materiały: drewno, szkło, stal, mosiądz i miedź. Solidne wykonanie sprawia, że produkty TAR są trwałe na wiele lat, a nawet dekad. Dzięki zastosowaniu najnowszych źródeł światła opartych na zaawansowanej technologii, lampy TAR używają bardzo mało prądu.

Adres – ISKU Polska, Budynek Lixa C, Marcina Kasprzaka 4
Foto: Materiały prasowe ISKU