Produkt został dodany do ulubionych!

O nas

Projektujemy i produkujemy lampy.
Wierzymy, że dobre światło czyni nasze życie lepszym.

 

Jesteśmy polską firmą.

 

Założyciel TAR, projektant form przemysłowych Tomasz A. Rudkiewicz, jest autorem projektów, które od lat 1980 zdobywają nagrody i uznanie w kraju i za granicą współtworząc historię polskiego wzornictwa.

Tomasz A. Rudkiewicz - Projektant, Partner
Tomasz A. Rudkiewicz - Projektant, Partner
Weronika Rudkiewicz-Mitchell - Dyrektor kreatywna, Partner
Weronika Rudkiewicz-Mitchell - Dyrektor kreatywna, Partner
Jakub Rudkiewicz - Dyrektor, Partner
Jakub Rudkiewicz - Dyrektor, Partner

Projektowanie i produkcja lamp

Nasze lampy – od szkicu, poprzez projekt 3D, prototypy aż po seryjną produkcję – powstają pod jednym dachem, w naszej firmie w Sękocinie pod Warszawą. W wyspecjalizowanym zespole tworzymy produkty o przemyślanym designie i solidnej jakości.

Projektowanie i produkcja lamp
BLISKO

Jesteśmy blisko. Można do nas podjechać, zadzwonić, lub napisać – zawsze chętnie opowiemy o naszych produktach i naszej pracy, odpowiemy na pytania, lub będziemy starać się jak najsprawniej rozwiązać ewentualne problemy.

LOKALNIE

Nasza produkcja oparta jest na własnych wyspecjalizowanych, nowoczesnych technikach rzemieślniczych. Korzystamy też z zewnętrznych dostawców. Nasi dostawcy to sprawdzeni partnerzy z Polski i Europy. Wybieramy najlepszą jakość – jak najbliżej nas. Dlatego szkło zamawiamy w tradycyjnej hucie na południu Polski, a metalowe klosze wykonywane są w rodzinnej manufakturze we Włoszech.

ODPOWIDZIALNIE

Dążymy do tego, aby nasza produkcja nie obciążała planety. Z uwagą wybieramy materiały. Warsztat zasilamy w dużej części energią słoneczną. Produkujemy wyłącznie na zamówienie. A nasza misja to tworzyć lampy, które będą służyć klientom przez długie lata.

Profesjonalny design

Profesjonalny design

Profesjonalne wzornictwo to podstawa naszej działalności. W projektowaniu łączymy myślenie estetyczne z technicznym. Integrujemy rozwiązania konstrukcyjne z formą i funkcjonalnością.

 

Lampa to szczególny przedmiot, w którym można połączyć inżynierię i sztukę. Prawdziwy design jest twórczy. Nie podąża jedynie za trendami. Forma, stylistyka wynikają w nim z czegoś głębiej. Ponadczasowość to znak dobrego designu.

 

 

Nasza historia

Zaczęło się od pragnienia, aby światłem zmienić świat na lepszy. Początek naszej opowieści to wczesne lata 1980, kiedy Europa była podzielona żelazną kurtyną na dwa światy – jeden piękny i wolny, drugi szary i smutny. Dziś to już historia, ale poczucie misji w nas pozostało.

Nasza historia
LAMPY REFLEX

Lampy Reflex są dzisiaj w sercu kolekcji TAR. Projekt powstał w 1981 roku i od razu wszedł do produkcji. Lampy były  ewenementem na ówczesnym szarym, socjalistycznym rynku. Wyróżniały się solidną jakością i nowoczesnym stylem. Rozświetliły tysiące polskich domów, stając się ikoną polskiego wzornictwa. „Zagrały” na planach filmów Krzysztofa Kieślowskiego i Stanisława Barei.

LAMPY WILKASY

Seria lamp dla zakładów POLAM Wilkasy zaprojektowana wspólnie przez Tomasza A. Rudkiewicza i Bartka Pniewskiego była pierwszym w historii polskim produktem, który otrzymał prestiżowe wyróżnienie Gute Form w Hanowerze w 1981 roku.

POWSTANIE TAR

Na fali zainteresowania polskim designem i jego historią w 2015 roku do ponownej produkcji wróciły lampy Reflex. Reedycja została doceniona przez jury Lodz Design Festival otrzymując znak jakości must have. W tym samym roku powstała marka TAR. Do lamp Reflex dołączyły inne  lampy zaprojektowane przez Tomasza A. Rudkiewicza na przesrzeni lat 1990 – 2015.